Які бувають різновиди суші та ролів?

Суші – одне з найпопулярніших японських страв, яке все частіше можна зустріти в ресторанах на Україні. Сьогодні вони вважаються східним делікатесом, вишуканим блюдом для цінителів оригінальних смаків. Їх часто вибирають в якості елегантною закуски на вечірках, так і для романтичної вечері на двох, дозволяючи насолодитися святом екзотичних ароматів.
У цьому огляді пропонуємо розібратися з усіма тонкощами всіх різновидів суші та ролів.
Нігірідзусі (握 り 寿司)
Нігірідзусі найчастіше подають в японських ресторанах. Технологія приготування дуже проста, навіть примітивна на перший погляд. Сушист ліпить корж з правильно приготовленого рису, додає трохи васабі, зверху кладе шматочок риби, креветки або краба. Вуаля, страва готова! Саме так виглядають класичні суші.
Головний секрет приготування полягає в правильно звареному рисі, збалансованій кількості добавок – солі, цукру, спеціального оцту. Нігірідзусі подають поштучно, тобто, в одній порції один шматочок.
Гункан-макі (軍艦 巻)
У перекладі означає «Військовий корабель». Блюдо готується оригінальним способом – рис спресовується долонями для надання форми, відповідної назві. По периметру все це обрамляється листом норі. Щоб сформувати красиву і зручну форму, варто вибрати водорості високої якості, в ідеалі класу Gold або Silver.
Гункан-макі часто готують з ікрою летючої риби та м’ясом снігового краба, але можливі й інші варіанти начинок. Любителі овочевих страв, оцінять Гункан з авокадо, кремового сиру. Особливість в тому, що начинка викладається поверх «рисового» кораблика.
Макідзусі (巻 き 寿司)
Макідзусі – це різновид японських суші-ролів з різними начинками. Це найвідоміший вид суші за межами Японії. Люди часто використовують термін маки суші, коли говорять про макідзусі. Щоб приготувати макідзусі, різні інгредієнти додаються з рисом в норі, а потім нарізаються невеликими шматочками.
Футумакі (太 巻 き)
Одна з різновидів суші, загорнута водоростями – футомакі (японське futoi – густе, жирне). Це найбільший рисовий рол товщиною 4-6 см. Часто футо-маки наповнюють великою різноманітністю начинки і подають в декоративному вигляді з стирчать шматочками огірка або салату. Вони утворюють зелену декоративну корону, яка надає страві виключно привабливий характер. Містити не менше чотирьох інгредієнтів, в тому числі риба і різні овочі.
Хосомакі (細 巻 き)
Хосомакі – основний однокомпонентний сорт маки-рол, відрізняється простотою приготування і низьким показником калорій. В якості начинки використовується тільки один інгредієнт, дуже рідкісні два. Всередині може бути шматок риби або овочів. Це найменші суші, в діаметрі близько 2-3 см.
Темакідзусі (手 巻 き)
Темаки – один з найшвидших і простих у приготуванні варіантів суші. Їх форма у вигляді конуса, трохи нагадує ріжки морозива, загорнуті в чорні листи норі. Після заправки їх рисом всередину притискаються подрібнені овочі і шматочки риби, щоб вони трохи виступали з конуса. Темакідзусі можна з’їсти на ходу в якості швидкого і поживного обіду. Їх як правило їдять руками.
Урамакі (裏 巻 き)
Ще один різновид ролів з морських водоростей – ура-маки, або перевернуті маки. Від оригінального варіанту відрізняється порядком укладання шарів. Спочатку на бамбукову рогожу кладуть липкий рис, потім пресують норі і решту начинку. Єдині інгредієнти, які відрізняють ура-маки від інших видів суші – це кунжут, яким покриті готові роли, і ікра, завдяки їй блюдо приємно хрумтить в роті. Найпопулярнішим видом урамакі є їх американська версія – каліфорнійські маки, найчастіше з начинкою з крабових паличок, авокадо і огірка.
Любителям суши варто продегустувати всі види урамакі.
Осідзусі (押 し 寿司)
Ці суші привертають увагу своїм незвичайним зовнішнім виглядом. Вони схожі на прямокутні коробочки. Характерну незграбну форму осідзусі отримують в результаті пресування рису разом з базовим набором інгредієнтів в спеціальній формі, яка називається осі-Бако. Після того як витягають сформований блок його розрізають на шматочки. Їх довжина всього 3-4 сантиметрів.
Наредзусі (熟 れ 鮨)
Наредзусі, або суші з ферментованої риби, багато хто вважає прабатьком сучасних суші. На думку істориків, блюдо narezushi привезли до Західної Японії з Південно-Східної та Південної Азії в 4-му столітті до нашої ери. Складається з трьох компонентів: риби, солі і рису. Для приготування наредзусі можна використовувати різну рибу, в тому числі рибу з сімейства коропових, таку як ялець, в’юн та трехгубую рибу, а також лосось.
Після того як риба проходить консервування в солі, її ретельно промивають, сушать і потім кладуть назад в ємність разом з вареним рисом як мінімум на рік для ферментації. Багато кухаря додатково ферментують рибу, маринуючи її другою партією свіжоприготованого рису. Вважається, що подвійне бродіння видаляє запах маринування з риби і підсилює її смак. По завершенні рис, який використовується для ферментації риби, викидають, а наредзусі подають просто, без вареного рису і приправ.
Watatsumi рекомендує вам ознайомитися з різноманітним пропозицією японської кухні.
Основа нашої компанії – висока якість страв і їх вишуканий смак. В першу чергу ми орієнтуємося на свіжість інгредієнтів і унікальний рецепт приготування рису, завдяки якому ми отримуємо неповторний смак. Завдяки професіоналізму та багаторічному досвіду наших кухарів, наші страви задовольнять навіть найвибагливіші смаки.